Which factors can affect on successful rate of dental implants

نکاتی برای موفقیت جراحی ایمپلنت

ایمپلنت برای نگه داشتن یک دندان جدید به کار می‌رود. پس از جراحی ایمپلنت، استخوان فک در اطراف آن رشد می‌کند. با توجه به اینکه استخوان‌سازی به زمان زیادی نیاز دارد، کاشت ایمپلنت چند ماه طول می‌کشد. در اینجا به ذکر نکاتی که برای افزایش نرخ موفقیت ایمپلنت ضروری هستند، پرداخته‌ایم.

  1. 1)با دندانپزشک خود در ارتباط باشید.

وقتی بیمار برای جراحی ایمپلنت برنامه‌ریزی می‌کند باید دندانپزشک را از داروهایی که مصرف می‌کند، آگاه نماید. مصرف داروهای رقیق کننده خون در دوره ترمیم ایمپلنت می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد. این مسئله در استفاده از داروهای مسکن نیز مطرح می‌شود. اگر بیمار می‌خواهد پیش از جراحی برای کاهش ناراحتی از داروهای مسکن استفاده کند باید دندانپزشک را مطلع کند. هر مشکل خاصی را با جراح مطرح کرده و سؤال‌های خود را بپرسید.

  1. 2)برای دوره ترمیم ایمپلنت دندان از آشنایان خود کمک بخواهید.

تا ۲۴ ساعت بعد از کاشت ایمپلنت ممکن است کمی ناراحتی را تجربه کنید. ریکاوری کامل پس از جراحی، یک تا دو روز طول می‌کشد. بهتر است در این مدت، از یک دوست یا آشنا بخواهید که در کنار شما باشد. در هر نوع درمان دندانپزشکی که به بازسازی و ترمیم نیاز دارد، بهتر است از کسی کمک بخواهید.

  1. 3)در دوره ترمیم ایمپلنت دندان صبور باشید.

ترمیم کامل لثه و استخوان فک ممکن است ۹ ماه یا حتی بیشتر طول بکشد. تا چند هفته ممکن است در لثه احساس درد و ناراحتی داشته باشید. در این دوره باید برای کاهش ناراحتی، از غذای نرم و ترجیحاً خنک و ولرم استفاده کنید.

  1. 4)به طور مداوم مراقب دندان جدید خود باشید.

نتیجه‌بخش بودن جراحی ایمپلنت دندان، تا حدودی وابسته به توجه و مراقبت شماست. شما باید با مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و مراجعه منظم به دندانپزشک شانس موفقیت ایمپلنت دندان را بالا ببرید. برای تمیز کردن ایمپلنت دندان می‌توانید از مسواک، خمیر دندان و نخ دندان‌های معمولی استفاده کنید.

  1. 5)وظایف خود را فراموش نکنید.

معمولاً نتایج ایمپلنت دندان موفقیت‌آمیز است ولی برخی عوامل، مانع از استخوان‌سازی در اطراف قطعه فلزی ایمپلنت می‌شوند. سیگار کشیدن یکی از عواملی است که می‌تواند باعث عدم موفقیت در کاشت ایمپلنت شود. اگر استخوان با ایمپلنت جوش نخورد، ایمپلنت را خارج کرده و به استخوان فرصت بازسازی می‌دهیم. سپس با گذشت دو تا سه ماه می‌توانید دوباره برای کاشت ایمپلنت اقدام کنید.

نکات زیر برای افزایش موفقیت ایمپلنت و نگهداری از دندان‌های طبیعی مفید هستند:

  • برای رعایت بهداشت دهان تلاش کنید. درست مانند دندان‌های طبیعی، ایمپلنت، دندان مصنوعی و بافت لثه خود را تمیز نگه دارید. برای این کار می‌توانید از مسواک‌های مخصوص مانند مسواک بین دندانی، برای تمیز کردن بین دندان‌ها، لثه‌ها و بخش‌های فلزی استفاده کنید.
  • به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید. برای اطمینان از سلامت و عملکرد مناسب ایمپلنت خود، به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.
  • عادت‌های خطرناک را ترک کنید. از جویدن چیزهای سفت مانند یخ و آبنبات بپرهیزید. این امر می‌تواند باعث شکستن روکش دندان یا حتی دندان‌های طبیعی شود. از مصرف محصولاتی مانند تنباکو و کافئین که باعث لک شدن دندان‌ها می‌شود، پرهیز کنید. اگر دندان قروچه می‌کنید باید آن را درمان کنید.

چه عواملی بر موفقیت جراحی ایمپلنت مؤثر است؟

88646620 - 88646674

مشاوره رایگان : سرکار خانم توکلی 09104935082

تهران ، بلوار آفریقا ، بعد از پل میرداماد ، کوچه تابان شرقی ، پلاک 4 ، طبقه 2 ، واحد 5

کليه حقوق اين سايت برای کلینیک روشن طلب محفوظ می باشد. | طراحی و توسعه وب راشل

 

icon 5icon 6icon 8

 

 

02