Dental implants aftercare

جراحی ایمپلنت دندان

چه در یک جلسه، جراحی ایمپلنت را انجام داده‌ باشید یا در چند جلسه، برخی از ناراحتی‌ها در اثر جراحی ایمپلنت دندان را تجربه می‌کنید که عبارتند از:

  • ورم کردن لثه و صورت
  • کبودی پوست و لثه
  • درد در ناحیه جراحی ایمپلنت
  • خونریزی جزئی

اگر ورم، ناراحتی یا هر مشکل دیگری که دارید، یک روز پس از جراحی ایمپلنت تشدید شد با جراح خود تماس بگیرید. ممکن است به داروی مسکن یا آنتی‌بیوتیک نیاز داشته باشید.

توصیه‌های کلی درباره جراحی ایمپلنت دندان

با انگشت و زبان، ناحیه جراحی ایمپلنت را فشار ندهید. تا دو روز پس از جراحی ایمپلنت، از فعالیت شدید بپرهیزید. وضعیت قرار گرفتن سر به خصوص هنگام خواب، مسئله مهمی است. بهتر است با دو بالش و رو به بالا بخوابید. این حالت با کنترل گردش خون، به یک استراحت شبانه کمک می‌کند.

  1. خوردن و آشامیدن

تا رفع کامل بی‌حسی، از مصرف نوشیدنی‌های سرد و داغ اجتناب ورزید. برای خوردن و آشامیدن غذاهای داغ بهتر است حداقل یک روز صبر کنید. از نوشیدن بیش از حد مایعات به خصوص از سمت ناحیه جراحی ایمپلنت اجتناب ورزید.

  1. کنترل درد

ممکن است تا چند روز پس از جراحی ایمپلنت احساس درد و ناراحتی داشته باشید. برای کاهش درد از داروهای مسکن استفاده کنید. در روزهای اول پس از جراحی ایمپلنت، بیشترین دوز توصیه شده را مصرف کنید.

  1. رعایت بهداشت

اینکه چگونه از دهان و دندان خود مراقبت می‌کنید، نرخ موفقیت در جراحی ایمپلنت را تعیین می‌کند. از شب جراحی می‌توانید دندان‌های دیگر را مشابه گذشته مسواک بزنید. ولی ناحیه جراحی ایمپلنت را تا چند روز مسواک نزنید. پس از گذشت این زمان می‌توانید به آرامی ناحیه جراحی ایمپلنت را نیز تمیز کنید. در هفته اول پس از جراحی ایمپلنت می‌توانید به کمک آب نمک گرم، ترمیم و بهبود را سرعت بخشید. توجه کنید که آب نمک خیلی گرم نباشد که باعث سوزاندن بافت دهان شود.

  1. کاهش تورم

ممکن است پس از جراحی ایمپلنت دچار ورم و کبودی شوید. تورم صورت تا چند روز پس از جراحی ایمپلنت به اوج خود می‌رسد. بنابراین اگر پس از دو روز بهتر نشد، جای نگرانی نیست. اگر ورم صورت شما را اذیت می‌کند، از کیسه آب سرد برای کاهش آن استفاده کنید. کیسه آب سرد را ۱۰ دقیقه روی گونه قرار دهید، سپس ۲۰ دقیقه صبر کنید. چند بار این کار را تکرار کنید. با گذشت ۲۴ ساعت از جراحی ایمپلنت می‌توانید برای نتیجه بهتر، به جای کیسه آب سرد از کیسه آب ولرم استفاده کنید.

  1. کنترل خونریزی

ممکن است در ناحیه جراحی ایمپلنت، خونریزی نیز رخ دهد. در صورت تداوم خونریزی، به کمک فشار آرام یک گاز استریل یا پارچه تمیز روی ناحیه جراحی می‌توانید خونریزی را کنترل کنید. حدود یک ساعت و به صورت عمود در ناحیه خونریزی فشار وارد کنید. اگر خونریزی بعد از این فشار هم ادامه داشت، به جراح یا دندانپزشک مراجعه کنید.

 

برای آنکه بدانید چه عواملی بر موفقیت جراحی ایمپلنت موثر است روی لینک آن کلیک کنید.

مراقبت‌های بعد از جراحی ایمپلنت دندان

88646620 - 88646674

مشاوره رایگان : سرکار خانم توکلی 09104935082

تهران ، بلوار آفریقا ، بعد از پل میرداماد ، کوچه تابان شرقی ، پلاک 4 ، طبقه 2 ، واحد 5

کليه حقوق اين سايت برای کلینیک روشن طلب محفوظ می باشد. | طراحی و توسعه وب راشل

 

icon 5icon 6icon 8

 

 

02