Who cannot do dental implants

موارد منع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از دهه ۱۹۶۰ جایگزین مناسبی برای جای خالی دندان‌ها شده و روز به روز کیفیت عملکرد و کارایی ایمپلنت‌ها نیز افزایش یافته است. ایمپلنت‌های دندان از تیتانیوم که فلزی سازگار با بافت بدن است، ساخته می‌شود و قابلیت پیوند با بافت استخوانی مجاور خود را دارد. مطالعات بالینی اخیر انجام شده نشان می‌دهد که ایمپلنت دندان روشی ایمن و راحت برای اصلاح و جایگزینی دندان پوسیده یا کشیده شده است که طبق این تحقیقات، روش ایمپلنت دندان نتایج بسیار طبیعی و چشمگیری داشته است.

از چندین دهه قبل تا به امروز، ایمپلنت‌های دندان به طور موفقیت آمیزی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و این امر بسیار بدیهی است که اگر دندان ایمپلنت شده را با دقت و توجه مراقبت نمایید، برای سال‌های زیادی عمر خواهد کرد. طبق مطالعات، ۹۵ درصد از ایمپلنت‌های دندان حداقل 5 سال طول عمر دارند، اما اکثر آن‌ها عمر بیشتری خواهند داشت. برای به حداکثر رساندن طول عمر ایمپلنت دندان، دندانپزشکان به شدت توصیه می‌کنند که از کشیدن سیگار اجتناب کنید. همچنین بسیار مهم است که برنامه کاملی جهت رعایت بهداشت دهان و دندان خود داشته باشید و به طور منظم برای معاینه ایمپلنت، دندان‌ها و لثه خود به پزشک متخصص مراجعه نمایید. با انجام این کار، دندان ایمپلنت شده و سایر دندان‌هایتان به طور کامل تمیز می‌شوند و از بروز هر گونه مشکلی، قبل از به ثبات رسیدن ایمپلنت دندان پیشگیری می‌گردد.

با رعایت دقیق بهداشت دهان و دندان، مراجعات منظم به پزشک متخصص خود و اجتناب از سیگار کشیدن، ایمپلنت دندان تا چندین سال عمر خواهد کرد.

ایمپلنت دندان برای چه افرادی قابل انجام است؟

ایمپلنت‌ دندان تقریباً برای هر فردی که یک یا چند دندان خود را از دست داده و می‌خواهد ظاهری زیبا داشته و توانایی جویدن را بازگرداند، مناسب و قابل انجام است. با این حال، با توجه به اینکه برای انجام ایمپلنت، بافت استخوانی بیمار بایستی به طور کامل رشد کرده باشد، انجام ایمپلنت برای افراد کمتر از ۱۸ سال صورت نمی‌گیرد.

شرط مهم و ضروری برای انجام ایمپلنت این است که دهان شما در سلامت کامل باشد. این بدان معناست که هیچگونه پوسیدگی دندان یا بیماری مربوط به لثه نداشته باشید. زیرا در غیر این صورت، عفونتی در اطراف ایمپلنت ایجاد می‌شود که باعث آسیب جدی به ایمپلنت می‌گردد. دندانپزشک قبل از انجام درمان ایمپلنت بایستی از سلامت دهان شما اطمینان حاصل نماید زیرا موفقیت در نتایج طولانی مدت از ایمپلنت دندان، به سلامت دندان و لثه بیمار بستگی دارد.

ایمپلنت برای چه افرادی درمان مناسبی نیست؟

با اینکه درمان ایمپلنت برای اکثر افراد قابل انجام است اما در برخی موارد، انجام آن برای افراد امکان پذیر نبوده و در صورت انجام، درمان با شکست روبرو می‌شود مانند:

  • افرادی که استخوان فک آن‌ها به اندازه کافی ضخیم نبوده تا بتواند ایمپلنت را در بافت استخوانی خود جای دهد و پیوند ایمپلنت با استخوان نیز امکان‌پذیر نیست.
  • بیماران مبتلا به عفونت‌های لثه یا دیابت کنترل نشده
  • افراد مبتلا به اختلالات لخته شدن خون
  • افراد مبتلا به بیماری‌های نقص سیستم ایمنی
  • افراد مبتلا به بیماری‌های سیستمیک شدید
  • افراد سیگاری، زیرا احتمال بهبود در این افراد بسیار کمتر از افراد عادی است و احتمال دارد ایمپلنت آن‌ها سست گردد. ترک سیگار به طور چشمگیری باعث افزایش شانس موفقیت در ایمپلنت دندان می‌شود.

برای کسب اطلاعات در رابطه با مراقبت‌های بعد از جراحی ایمپلنت دندان روی لینک آن کلیک کنید.

چه کسانی نمی‌توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

88646620 - 88646674

مشاوره رایگان : سرکار خانم توکلی 09104935082

تهران ، بلوار آفریقا ، بعد از پل میرداماد ، کوچه تابان شرقی ، پلاک 4 ، طبقه 2 ، واحد 5

کليه حقوق اين سايت برای کلینیک روشن طلب محفوظ می باشد. | طراحی و توسعه وب راشل

 

icon 5icon 6icon 8

 

 

02