What are the benefits of dental implants camper to dental prosthesis

مزایای ایمپلنت دندان در مقایسه با پروتز دندان

اگر به هر دلیلی دندان‌های خود را از دست داده‌اید، برای جایگزینی آن‌ها گزینه‌های درمانی بسیاری همچون پروتز یا ایمپلنت وجود دارد که با معاینه و مشورت دندانپزشک متخصص می‌توانید گزینه درمانی خود را انتخاب نمایید. اما بهتر است بدانید که روش کاشت دندان با ایمپلنت، مزیت‌های بسیاری نسبت به روش درمانی پروتز دارد. در این مطلب، مزایای ایمپلنت را توضیح می‌دهیم. پس همراه ما باشید تا به مزایای ایمپلنت پی ببرید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان‌ روش جدیدی است که تا به امروز، نتایج بسیار موفقیت آمیزی داشته است و برای جایگزینی دندان از دست رفته به کار گرفته می‌شود. در این روش درمانی، فلزی از جنس تیتانیوم در بافت استخوانی فک قرار داده می‌شود تا نقش پایه دندان را ایفا کند. می‌توان گفت به دلیل سازگاری بالای این فلز با بافت بدن، بدون ایجاد هیچگونه التهابی با استخوان فک جوش می‌خورد و در نتیجه، عملکرد دندان طبیعی را داراست.

پروتز دندان

پروتز دندان به این معناست که تمام دندان یا قسمتی از آن، با مواد مصنوعی و پروتزهای ساخته شده در آزمایشگاه ترمیم می‌شود. پروتز‌های دندانی می‌توانند شامل پروتز‌های ثابت یا متحرک باشند.

مزایای ایمپلنت نسبت به پروتز

  • به عنوان یکی از مهم‌ترین مزایای ایمپلنت‌ دندان می‌توان به این نکته اشاره کرد که ایمپلنت دندان می‌تواند از سایر دندان‌های مجاور خود نیز محفاظت کند اما هنگام قرارگیری پروتز، دندان‌های مجاور آن بایستی نقش محافظتی را برای دندان پروتز شده ایفا کنند. در واقع، ایمپلنت نه تنها آسیبی به دندان‌های مجاور نمی‌زند و فشاری بر آن‌ها وارد نمی‌کند، بلکه نقش محافظتی نیز خواهد داشت.
  • یکی دیگر از مزایای ایمپلنت این است که اگر چند دندان مجاور هم افتاده باشند می‌توان با استفاده از ایمپلنت، دندان‌های از دست رفته را جایگزین کرد. اما روش پروتز فقط می‌تواند جایگزین یک دندان از دست رفته باشد زیرا دندانپزشک برای قرار دادن پروتز دندانی نیاز به دندان‌های سالم مجاور آن دارد تا بتواند دندان پروتز شده را حفاظت کند.
  • ایمپلنت‌های دندان نسبت به پروتز نیاز به مراقبت کمتری دارند، نگهداری آن‌ها راحت‌تر بوده، فرآیند تمیز کردن ایمپلنت ساده‌تر است و می‌توان بین دندان‌های ایمپلنت شده را به خوبی تمیز کرد.
  • ایمپلنت‌ دندان از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی است.
  • عملکرد دندان ایمپلنت شده همانند عملکرد دندان‌های طبیعی است و فرآیند جویدن غذا بسیار آسان‌تر انجام می‌گیرد اما دندان پروتز شده ممکن است در حین جویدن لغزش داشته باشد.
  • ایمپلنت‌های دندانی نسبت به پروتزها دوام بیشتری دارند و می‌توانند به اندازه طول عمر فرد باقی بمانند. زیرا ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم ساخته شده، از نظر زیست سازگاری با بافت استخوان فک بسیار سازگار بوده و به راحتی به استخوان فک جوش می‌خورد. تیتانیوم فلز بسیار مقاومی است به طوری که در برابر هر گونه پوسیدگی و بیماری لثه نیز آسیبی نمی‌بیند.
  • ایمپلنت دندان به مدت بسیار طولانی عمر می‌کند در حالی که پروتز دندان ده تا پانزده سال دوام دارد. همچنین پس از آنکه پروتز دندان از بین می‌رود، ساختار دندان باقی‌مانده بسیار مستعد پوسیدگی و ابتلا به بیماری‌‌های لثه است.

برای آنکه بدانید ایمپلنت‌ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد روی لینک آن کلیک کنید.

مزایای ایمپلنت نسبت به پروتز چیست؟

88646620 - 88646674

مشاوره رایگان : سرکار خانم توکلی 09104935082

تهران ، بلوار آفریقا ، بعد از پل میرداماد ، کوچه تابان شرقی ، پلاک 4 ، طبقه 2 ، واحد 5

کليه حقوق اين سايت برای کلینیک روشن طلب محفوظ می باشد. | طراحی و توسعه وب راشل

 

icon 5icon 6icon 8

 

 

02