How long do the dental implant last

طول عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از بزرگترین نوآوری‌های دندانپزشکی مدرن است و می‌تواند بهترین انتخاب برای جایگزینی طولانی مدت یک دندان از بین رفته باشد. منتها سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، عوامل مؤثر بر طول عمر ایمپلنت دندان بستگی به شیوه زندگی فرد، شرایط پزشکی، بیماری‌های فرد و رعایت بهداشت عمومی دندان‌ها دارد. برای آشنایی بهتر با این موضوع، با ما همراه شوید.

اجزای ایمپلنت دندان

برای درک کامل عوامل تأثیرگذار بر روی طول عمر ایمپلنت بهتر است در ابتدا اجزای مهم و کلیدی ایمپلنت دندان را بشناسیم که عبارتند از:

  • ایمپلنت: یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که توسط جراح دندانپزشک درون استخوان فک بیمار قرار می‌گیرد.
  • پایه: اتصال بین ایمپلنت و تاج دندان است.
  • تاج: تاج دندان از جنس سرامیک بوده و از نظر عملکرد و جنس شبیه دندان طبیعی است.

به طور کلی، پایه و تاج نسبت به ایمپلنت که از جنس فلز است، در معرض آسیب‌های احتمالی بیشتری قرار دارند و اگر به درستی از آن‌ها مراقبت نشود ممکن است دچار پوسیدگی یا گاهاً شکستگی گردند.

مزیت‌ ایمپلنت نسبت به سایر روش‌های جایگزینی دندان

ایمپلنت دندان به عنوان یک راه حل دائمی برای جایگزینی دندان‌های از بین رفته است. در حالی که سایر روش‌ها‌ی ترمیمی از جمله پروتزها و پل‌های دندان، طول عمر کوتاه‌تری دارند. همه افراد در طول عمر خود یک بار از پروتز یا پل برای جایگزینی دندان استفاده کرده‌اند که در مدت کوتاهی با از بین رفتن ساختار اصلی دندان مجدداً به درمان و جایگزینی آن‌ها نیاز پیدا می‌کنند. یکی از دلایلی که ایمپلنت را بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان می‌دانند این است که مشکلات پل‌ها و پروتزها را ندارد. ایمپلنت دندان در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد، بر دندان‌های مجاور تأثیری نمی‌گذارد و در معرض آسیب کمتری نسبت به سایر روش‌های ترمیم و جایگزینی قرار دارد.

عوامل مؤثر بر طول عمر ایمپلنت دندان

بسیاری از دندانپزشکان طول عمر ایمپلنت را تا ۲۵ سال برآورد می‌کنند و میزان موفقیت آن را ۹۵ درصد می‌دانند. اما باید توجه داشته باشید که طول عمر ایمپلنت بستگی به مراقبت از آن و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد و باید از آن همانند دندان طبیعی نگهداری و مراقبت کنید. در غیر این صورت باعث از بین رفتن ایمپلنت در مدت کوتاهی می‌شود. در ادامه مطلب، به عوامل مؤثر بر طول عمر ایمپلنت اشاره خواهیم کرد که عبارتند از:

  • محل قرار گرفتن ایمپلنت در دهان: ایمپلنت‌هایی که در انتهای دهان قرار می‌گیرند به علت تحمل فشار بیشتر در زمان جوییدن غذا نسبت به ایمپلنت‌های جلوی دهان عمر کمتری دارند.
  • مسواک زدن و نخ دندان کشیدن: استفاده روزانه از مسواک و نخ دندان به طول عمر و دوام ایمپلنت کمک شایانی می‌کند.
  • جویدن: باید از جویدن خوراکی‌ها و مواد غذایی که سفت هستند، خودداری کرد. همچنین برای تمیز کردن ایمپلنت از اشیا نوک تیز مانند چاقو و خلال دندان استفاده نکنید.
  • مراجعه به دندانپزشک: برای مراقبت بهتر و اصولی‌تر از ایمپلنت، هر شش ماه یکبار به دندانپزشک جهت معاینه مراجعه کنید.
  • سلامت عمومی فرد: میزان موفقیت و طول عمر ایمپلنت بستگی زیادی به سلامت و همچنین شیوه زندگی فرد دارد. از آنجایی که ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می‌گیرد، افرادی که دچار بیماری‌ دیابت، پوکی استخوان و سرطان هستند و افرادی که سیگار می‌کشند، گزینه مناسبی برای انجام ایمپلنت نیستند.
  • رعایت بهداشت دهان و دندان: به طور کلی، طول عمر ایمپلنت دندان بستگی به رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. در غیر این صورت، محیطی برای ایجاد عفونت‌های باکتریایی به وجود می‌آید که منجر به کاهش طول عمر ایمپلنت می‌گردد.

برای آنکه بدانید بهترین روش کاشت دندان چه روشی است روی لینک آن کلیک کنید. همچنین برای تماس با ما روی لینک آن کلیک کنید.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

88646620 - 88646674

مشاوره رایگان : سرکار خانم توکلی 09104935082

تهران ، بلوار آفریقا ، بعد از پل میرداماد ، کوچه تابان شرقی ، پلاک 4 ، طبقه 2 ، واحد 5

کليه حقوق اين سايت برای کلینیک روشن طلب محفوظ می باشد. | طراحی و توسعه وب راشل

 

icon 5icon 6icon 8

 

 

02